Hasík pobavil i poučil malé pacienty

07.12.2016 16:13

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Profesionál hasiči z Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje dnes navštívili děti hospitalizované na dětském oddělení Uherskohradišťské nemocnice a.s. “V rámci preventivního programu Hasík jim ukázali spoustu zajímavostí ze své práce. Program Hasík vznikl v roce 2009 a zatím fungoval pouze na základních školách. Letos poprvé s ním hasiči ve Zlínském kraji objeli také dětská oddělení v nemocnicích včetně té v Uherském Hradišti,” uvedla tisková mluvčí nemocnice Dana Lipovská.
„Ukázali jsme dětem, jak vypadá hasič, jak nás mají volat, co mají dělat, aby nehořelo nebo co naopak v případě, že hořet začne,“ popsal Adam Fuksa, koordinátor akce z Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje.
Hasiči se poté přesunuli i za nejmenšími pacienty na pokoje a četli jim z knihy hasičských pohádek. „Když jsem před sedmi lety s Hasíkem začínal, nevěděl jsem přesně, co od toho čekat. Ale strašně mě to chytlo. Líbí se mi, jak můžeme s dětmi pracovat, jak reagují, mají zájem. Nabíjí mě to,“ popsal další z hasičů Michal Bečica.
Hospitalizované děti jsou vděčné za každé zpestření jejich pobytu v nemocnici. Hasiči zaujali především kluky. „Bylo to perfektní, syn se nejen bavil, ale dozvěděl se i zajímavé věci. Nejvíc se mu líbilo oblečení hasičů,“ komentovala program Hasík maminka malého Tobiáše Kateřina Navláčilová.
Hasiči ve Zlínském kraji zvažují, že by nemocné děti s programem Hasík navštěvovali pravidelně. Pokud bude ze strany nemocnic zájem, ideálně dvakrát za rok.
Vlevo maminka Kateřina Navláčilová s malým Tobiášem. Foto: www.nemuh.cz