Hasiči zachránili muže, do nemocnice ho transportoval vrtulník

10.12.2016 20:43

KROMĚŘÍŽSKO – Z plamenů při požáru rodinného domu v obci Mrlínek na Kroměřížsku dnes hasiči vysvobodili muže, kterého poté záchranáři transportovali s popáleninami do nemocnice.
„Požár způsobil škodu za zhruba 200 tisíc korun, včasným zásahem však hasiči uchránili majetek za dva miliony. Vyšetřovatel nadále prověřuje verze nedbalostního jednání a technické závady některého z tepelných a elektrických spotřebičů umístěných v požárem zasažené místnosti,“ uvedl tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje Libor Netopil.
O požáru se přes tísňovou linku dozvěděli profesionální hasiči ve Zlíně v 11:13 hodin. Podle přijatých informací vypukl požár v interiéru přízemí rodinného domu. Na místo okamžitě vyjely jednotky ze stanic Bystřice pod Hostýnem a Holešov. Současně operační důstojník vyhlásil požární poplach jednotkám dobrovolných hasičů z Bystřice pod Hostýnem, Chvalčova a následně i místní jednotce.
„Hasiči vybavení dýchací technikou vnikli do domu, jehož interiér byl silně zakouřen. Na podlaze obytné místnosti našli ležícího muže, kterého na nosítkách vynesli ven a okamžitě mu začali poskytovat předlékařskou pomoc.  Následně si popáleného muže převzala do své péče posádka zdravotnické záchranné služby. Pro jeho další transport do nemocnice byl na místo povolán vrtulník letecké záchranné služby. Ošetření a následný převoz do nemocnice byly nutné i pro jednoho z rodinných příslušníků, který se dostavil k požáru,“ uvedl mluvčí hasičů.
Foto z místa požáru: HZS Zlínského kraje