Hasiči vysvobodili cestující z autobusu, který uvízl v příkopu

15.12.2022 12:51

BYSTŘIČKA – Kvůli namrzlé vozovce skončil ve středu 14. prosince odpoledne v příkopu mezi obcemi Bystřička a Mikulůvka na Vsetínsku linkový autobus. V době nehody jelo v autobusu 15 cestujících, z toho devět dětí, a řidič, nikdo z nich nebyl zraněn.
„Nehoda nám byla oznámena v 14:17 hodin s tím, že jsou zablokované dveře autobusu a cestující nemají možnost dopravní prostředek opustit. Na místo byla vyslána jednotka HZS Zlínského kraje stanice Valašské Meziříčí,“ informoval Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje.
Po příjezdu hasiči u prostředních dveří odstranili sníh a zeminu a nouzově je otevřeli. Cestující z autobusu vystoupili. „Velitel zásahu si vyžádal příjezd dopravního automobilu dobrovolné jednotky obce Mikulůvka, kterým odvezli několik cestujících. Zbývající odešli do blízkých domovů po svých,“ poznamenal mluvčí hasičů.
Provozovatel autobusu zajistil k jeho vyproštění traktor, který autobus vyprostil bez poškození a bez úniku provozních kapalin.

Zdroj a foto: HZS Zlínského kraje