Hasiči likvidovali ranní požár v průmyslovém areálu v Kroměříži

19.05.2022 15:21

KROMĚŘÍŽ - K rannímu požáru dřeva v ulici Moravská v Kroměříži vyjely dnes dvě jednotky hasičů. V průběhu zásahu hasičů nebyl nikdo zraněn.
„Hlášení o požáru dřeva na 10 metrech čtverečních pod přístřeškem u domu jsme přijali v 4:29 hodin. Požární poplach byl vyhlášen jednotce Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje stanice Kroměříž a jednotce Sboru dobrovolných hasičů města Kroměříž,“ uvedl Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje.
Příjezd byl komplikován úzkými uličkami. „Přímo k požáru jsme se dostali přes střechy s pomocí nastavovacích žebříků. Až pak jsme v dýchacích přístrojích mohli zahájit hasební práce. Požár jsme uhasili s jedním proudem vody. V důsledku blízkosti objektů jsme ochlazovali i konstrukce. Plameny kvůli ventilaci přeskočily do půdního prostoru sousedního objektu. Část střechy jsme proto museli rozebrat,“ popsal mluvčí hasičů.

Příčinu vzniku požáru i výši škody šetří vyšetřovatel hasičů.

Zdroj a foto z místa požáru: HZS Zlínského kraje