INFORMACE ZE SPORTU: Fotbalový Baník plakal, jeho fanoušci na zlínské Letné řádili

15.08.2015 23:57

ZLÍN – V utkání pravdy porazili v sobotu zlínští fotbalisté ostravské baníkovce 2:0. Jejich příznivci ale opět potvrdili pověst nejhorších fanoušků v Synot lize. Do Zlína přijeli v hojném počtu, ale samotný zápas se pro ně stal pouze příležitostí k tomu, aby ničili zařízení na stadionu. Zvlášť, když se jejich hráčům na trávníku nedařilo a od 36. minuty prohrávali. Ostravané podle slov jejich trenéra Radomíra Korytáře přijeli do Zlína vyhrát, vždyť dosud měli z tří ligových utkání na svém kontě jediný bod. Výkonem v první půli ho ale totálně zklamali. Mohli být dokonce rádi, že v poločase prohrávali pouze o jediný gól, který jim vstřelil Tomáš Poznar. Další šance Železníka, Koreše a Kopečného zůstaly bohužel nevyužity. Převahu Zlína usnadnil mdlý výkon Ostravanů a tak si mohl zlínský brankář v klidu probírat svůj plnovous, jedinou střelu totiž baníkovci vyslali na jeho svatyni až v 37. minutě a navíc šla ještě vedle.
Do druhého poločasu nastoupili hosté se snahou změnit skóre zápasu. Vytvořili si dokonce dvě téměř tutové šance, ale zlínský brankář je dokázal zlikvidovat. Po hodině hry přišel zlomový okamžik. Ostravský Kaša udeřil zlínského hráče loktem do hlavy a rozhodčí Julínek byl neoblomný. Ihned tasil červenou kartu a zápas pro Kašu předčasně skončil. Jenže v 65. minutě došlo ke kontaktu Holého s hráčem Baníku, po němž zlínský gólman spatřil žlutou kartu. Tento incident odstartoval téměř dvacetiminutové řádění ostravských chuligánů a rozhodčí zápas na tuto dobu přerušili. Agresi jakoby smyslů zbavených Ostravanů museli krotit vedle členů bezpečnostní agentury i policisté. Vzduchem létaly petardy, dělobuchy i plastové sedačky.
Po zklidnění situace utkání pokračovalo. Zlín si opět vydobyl převahu, Pazdera z hranice velkého vápna mířil vedle horního růžku branky, neprosadil se ani Hájek po rohovém kopu, Koreš po sólu jen o centimetry minul branku. Definitivní pojistku přidal v předposlední minutě nastavení Poznar po úniku Hájka a jeho nezištné přihrávce, kterou zlínský střelec proměnil střelou pod břevno v důležitý druhý gól – 2:0. A bylo vymalováno, tři body zůstaly ve Zlíně. Vyprodaná Letná bouřila, utkání sledovalo 5 873 diváků.
Zlínský trenér Bohumil Páník byl samozřejmě s výsledkem spokojen a hráče pochválil především za výkon v prvním poločase. „Odehráli jsme nejlepší poločas v první lize,“ konstatoval kouč.
Střelec prvního gólu Tomáš Poznar na zemi. Foto: www.fcfastavzlin.cz