Dva a půl kilometru obnovené silnice získali ve Vlčnově

01.11.2016 18:22

ZLÍNSKÝ KRAJ – Pouhé dva měsíce trvala obnova povrchu silnice, která spojuje Vlčnov s Uherským Brodem. „Motoristé zde mohou využívat přibližně dva a půl kilometru kvalitní silnice bez jakýchkoli poruch a deformací. Na financování se podílel Státní fond dopravní infrastruktury,“ uvedla krajská tisková mluvčí Renata Janečková.
Předmětem díla byly udržovací práce na komunikaci mezi obcemi Vlčnov a Uherský Brod v délce 2 575 metrů. Byla zde odfrézována stará obrusná vrstva v tloušťce 20 až 50 milimetrů a nově byla položena obrusná vrstva v tloušťce 50 milimetrů. Příčné a podélné trhliny silničáři prořezali a vyplnili asfaltovou zálivkou. Pročistili také příkopy a propustky, také odstranili nánosy na krajnici. Došlo k obnově vodorovného i svislého dopravní značení, na okraj silnice se doplnily směrové sloupky s kotvicím trnem. Součástí akce byla rovněž oprava propustku.
„Zhotovitelem stavby byla firma SWIETELSKY stavební s. r. o., odštěpný závod Dopravní stavby MORAVA, oblast Zlín, Valašské Meziříčí. Konečná cena činí 10,629 milionu korun. Do financování je zapojen Státní fond dopravní infrastruktury. Oprava této silnice byla zahájena letos v srpnu,“ dodala Renata Janečková.
Vlastimil Langer
Ilustrační foto: Archiv KNZ