Drama až do konce, Zlín vyhrál v prodloužení

29.01.2017 20:35

ZLÍN - Hokejisté Zlína zvítězili v 43. kole extraligy v souboji o první desítku nad Mladou Boleslaví a jsou desátí o jeden bod před svým nedělním soupeřem. PSG Zlín - BK Mladá Boleslav 4:3 v prodloužení (2:1, 0:1, 1:1 - 1:0). O vítězství Beranů rozhodl Řezníček.
Domácím vyšel úvod utkání, jenže to byli hosté, kteří se v 3. minutě ujali vedení zásluhou Vampoly, který tečoval vystřelený puk, jenž poprvé v tomto utkání skončil za zády Kašíka – 0:1. O pět minut později, v 8, minutě, využili zlínští hokejisté přesilovku a čtyři sekundy před jejím skončení skóroval Šťastný – 1:1. Zlín si postupně vypracovával převahu, v dobré pozici neuspěl mladičký Chytil. Ale ve 14. minutě využil zaváhání Boleslavanů v obraně Holík – 2:1. Závěr třetiny patřil Středočechům, kteří po zmatcích v domácím obranném pásmu neměli daleko k vyrovnání.
Druhou třetinu zahájili hosté dvouminutovou přesilovkou, ale neuspěli, stejně jako o chvíli později domácí. V této části hry byla lepším týmem Mladá Boleslav a její hráči také vyrovnali při přesilovce, kterou v 29. minutě zužitkoval Lenc – 2:2. Několikrát se blýskl svými zákroky Kašík, ale další gól již nepadl.
Jestliže v předcházejících dvou třetinách Kašík předváděl výborný výkon, tak v úvodu třetí části si ho pokazil hrubou chybou při rozehrávce, Puk se dostal k Látalovi a pro něho už nebyl problém poslat v 42. minutě do prázdné zlínské branky potřetí gumový kotouč – 2:3. Obdržený gól se promítl do výkonu Beranů a jen těžko hledali skulinky do obranné třetiny Středočechů, kteří začali vyhazovat kotouče a soustředili se na rychlé brejky. Naštěstí pro Berany jim příliš nevycházely. Domácí se snažili, Bukarts rozezvučel konstrukci soupeřovy branky, ale gól stále nepřicházel. Teprve v 56. minutě se dočkali vyrovnání, od modré vystřelil Marušák – 3:3. Utkání dospělo k prodloužení, v němž byli šťastnější domácí a v 2. minutě nastavení rozhodl o vítězství Beranů Řezníček – 4:3.
Boj o 10. příčku v tabulce vrcholí. V pátek 3. února hrají Zlíňané v Plzni, jejíž hokejisté jsou před nimi v tabulce o bod na 9. místě. Pořadí mužstev bezprostředně bojujících o 10. příčku – 9. Plzeň (59 bodů), 10. Zlín (58) a 11. Mladá Boleslav (57).