Dopravní společnost přidá autobusové spoje pro návštěvníky novoročního ohňostroje

31.12.2016 10:42

ZLÍN - Tři kloubové autobusy nasadí Dopravní společnost Zlín – Otrokovice v novoroční podvečer ve Zlíně k posílení pravidelných spojů, aby se lidé bez komplikací dostali do svých domovů po skončení slavnostního ohňostroje.
„Chystáme na nedělní večer 1. ledna 2017 zvýšení přepravní kapacity na linkách MHD ve Zlíně a vypravení několika posilových spojů, abychom zajistili plynulou dopravu cestujících do centra Zlína před zahájením novoročního ohňostroje na náměstí Míru a po jeho skončení návrat cestujících domů,“ uvedl ředitel DSZO Josef Kocháň.
Na trolejbusové lince č. 9 budou na Nový rok před 17. hodinou nasazena mimořádně kloubová vozidla, na autobusové linky vypraví DSZO dvanáctimetrové autobusy místo desetimetrových.
Na lince č. 8 posílí dva pravidelné odjezdové časy z Jižních Svahů-Kocandy a ze zastávky Náměstí Míru před začátkem a po ukončení ohňostroje kloubový autobus. Obdobně se zesílí trolejbusový spoj linky 2 z Malenovic a do Malenovic. Pro posílení linky 36 směrem do Kostelce a k ZOO Lešná bude mimořádně vypraven posilový spoj na lince 34.
„V souvislosti s ohňostrojem se počítá s několikaminutovým úplným uzavřením třídy Tomáše Bati v sousedství náměstí Míru. To pozdrží i pravidelné spoje MHD, které tudy projíždějí, o 5 – 7 minut,“ upozornil hlavní dispečer DSZO Josef Polách. Cestující odcházející z ohňostroje na zastávku Náměstí Míru tak ještě budou moci těchto pozdržených spojů, které by jim jinak ujely, využít ke svému návratu domů.
Vojtěch Cekota, tiskový mluvčí DSZO
Ilustrační foto: Vlastimil Langer