Do Rožnova na Folklor Fusion Festival

08.10.2016 07:29

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Tradiční lidové písně a muziku v hávu taneční elektroniky, vážné hudby, dubstepu a dalších žánrů dnes nabídne nový jednodenní Folklor Fusion Festival, který se v sobotu 8. října od 18,00 hodin uskuteční v rožnovském Společenském domě.
„Folklorní hudbu střední Evropy upravenou do různých žánrů si mohou vychutnat posluchači na ojedinělém koncertu, který v rámci projektu realizovaného s podporu z Visegrádského fondu připravil T klub – kulturní agentura a město Rožnov p. R.,“ informoval tiskový mluvčí rožnovské radnice Tomáš Gross.
„Ve Společenském domě v Rožnově se v sobotu představí slovenský soubor Považan z Považské Bystrice s tradičním dolklorem, polská hvězda Gooral (vlastním jménem Mateusz Górny), který nabídne unikátní směs dubstepu, folklóru a taneční elektroniky, maďarský soubor PaprikaPaprika, který interpretuje lidové písně v rockově experimentálním stylu a české barvy bude reprezentovat Jitka Šuranská se svým triem, která ve své tvorbě vychází z moravských a valašských lidovek, ale interpretka vážné hudby dává hudbě precizní interpretaci, nebojí se uplatňovat zvukové efekty,“ pozval na koncert, který začíná v 18,00 hodin ve Společenském domě, dramaturg TKA Martin Valášek.
Projekt Folklor Fusion Festival vznikl v rámci spolupráce Rožnova s partnerskými městy v Polsku, Maďarsku a na Slovensku. Město Rožnov také celý projekt finančně zaštiťuje a administruje. T klub – kulturní agentura se postaral o programové zajištění celého festivalu.