Chodkyně po střetu s motorkami skončily v nemocnici

29.05.2022 10:22

OSTROŽSKÁ NOVÁ VES - Dvěma vážnými zraněními skončila nehoda dvou motorek a dvou chodkyň, přecházejících v sobotu 28. května odpoledne přes cestu v Ostrožské Nové Vsi na Uherskohradišťsku.
„U nehody zasahovala posádka Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje, která ošetřila dvě pacientky, ročník 1973 a 2001. Obě ženy utrpěly středně vážná zranění. Starší chodkyni záchranáři odvezli na traumatologii do Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně sanitním vozem. Mladší z nich předala posádka letecké záchranné služby, která ji transportovala též na traumatologii KNTB,“ informoval tiskový mluvčí ZZS ZK Jakub Omelka.

S ošetřením zraněných pomohli záchranářům hasiči ze stanice Uherské Hradiště a hasiči z Jihomoravského kraje. „Hasiči asistovali při nakládání motorek na odtahový vůz. Po úklidu vozovky se vrátili zpět na své stanice,“ sdělila Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje.

Příčinu a okolnosti střetu motorkářů a chodkyň prošetřují dopravní policisté.

Zdroj a foto: HZS Zlínského kraje