Charitativní akce Pomáháme potřebným letos slaví desáté výročí

27.11.2017 12:24

OTROKOVICE - Více než milion korun vybrali pořadatelé akce Pomáháme potřebným za uplynulých devět ročníků. „Letošní jubilejní desátý ročník se uskuteční v pátek 1. prosince na náměstí 3. května tradičně společně s městskou akcí Rozsvícení vánočního stromu. Naplánujte si zde společné setkání s přáteli, pobavte se při kulturním programu a podpořte nákupem nápojů nebo grilovaných specialit dobrou myšlenku, zve k účasti tisková mluvčí otrokovické radnice Romana Stehlíková.
Charitativní akce Pomáháme potřebným se stala neodmyslitelnou součástí začátku adventu v našem městě. Při příležitosti rozsvěcování vánočního stromu a celého osvětlení v Otrokovicích se na náměstí scházejí stovky obyvatel a návštěvníků našeho města, aby tak symbolicky zahájily vánoční čas. Zakoupením nápojů a jídla zároveň podpoří charitativní akci a Vánoce zahájí dobrým skutkem.
„Po několika letech se na stánky vrátí tolik žádané keramické hrníčky, které si lidé mohou zakoupit, nebo za vratnou zálohu zapůjčit,“ uvedl Michal Kratochvíl, jeden z organizátorů akce. Návštěvníci se budou moci občerstvit horkým punčem, svařeným vínem, pro děti bude připraven čaj nebo džusy. K jídlu bude možné zakoupit grilované maso, klobásy, párky v rohlíku a speciality z udírny. K zakoupenému jídlu a pro děti budou upečeny voňavé perníčky z dílny partnera akce Městské policie Otrokovice.
Akce Pomáháme potřebným se uskutečnila poprvé v roce 2008. Za dobu existence se při ní vybralo přesně 1.156.371 korun. Vybrané finanční prostředky pomohly dobročinné organizaci Canisterapeutické centrum Zlín, sdružení Šance na podporu onkohematologicky nemocných dětí a také obyvatelům súdánské vesničky Wad Ben Naga. Celý letošní výdělek poputuje prostřednictvím Zdenky Wasserbauerové, pracovnice Šance, rodinám s vážně nemocnými dětmi na Otrokovicku.

Ilustrační foto: www.otrokovice.cz