Ceny vodného a stočného se v roce 2017 nezvýší

26.12.2016 11:42

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Cena vodného i stočného pro rok 2017 zůstává ve stejné výši jako v roce 2016. Tuto zprávu vyslalo představenstvo společnosti Vodovody a kanalizace Vsetín, a.s. (VaK) obyvatelům tohoto bývalého okresu. „Domácnosti i podnikatelské subjekty
tak za kubík vodného i stočného zaplatí celkem 79,47 korun včetně DPH. Vodné zůstává na ceně 45,66 / m3 a stočné na ceně 33,81 / m3,“ informoval tiskový mluvčí rožnovské radnice Tomáš Gross.
„Nové představenstvo řeší otázky kolem hospodaření s vodou tak, aby společnost Vak Vsetín, která je stabilizovaná, ulevila lidem a nezvyšovala jim poplatky. Společnost VaK Vsetín je efektivní a má dobře nastavené hospodaření,“ uvedl starosta Rožnova Radim Holiš.
V celorepublikovém srovnání se cena vodného a stočného u nás pohybuje uprostřed cenové mapy. Vodné a stočné u nejdražších společnosti se pohybuje kolem 98 korun za m3 vč. DPH, celorepublikový průměr je 80,6 korun.

Ilustrační foto: Archiv KNZ