Berani zkolabovali během 24 sekund a přišli o vítězný zápas

11.11.2016 21:34

ZLÍN – Zlínští hokejisté přišli v posledních 24 vteřinách o vítězství a nakonec padli za minutu v prodloužení. PSG Zlín - HC Dynamo Pardubice 4:5 v prodloužení (1:1, 0:1, 3:2 - 0:1). V utkání 19. kola hokejové extraligy domácí hrubě nezvládli závěr již vyhraného utkání a během 18 vteřin dvakrát inkasovali, když ještě 24 sekund před koncem vedli 4:2. Jak trefně poznamenal jeden z diváků, šlo přímo o trestný čin. Zápas nevyšel obranné dvojici Blaťákovi s Bořutou, po jejichž nevídaných chybách hosté třikrát skórovali. Branky domácích stříleli Vlach 2, Kotvan a Bukarts, za hosty byli úspěšní Nahodil dvakrát, Klimenta, Rolinek a Tomášek.
Domácí nezačali utkání nejlépe, neuběhla ani minuta a Bořuta svou hrubicí při rozehrávce poslal kotouč pardubickému Klimentovi, jehož střelu Kašík ještě vyrazil, ale na dorážku Nahodila nestačil – 0:1. O minutu později poslali rozhodčí hostujícího Pannu za katr a domácí přesilovku využili, v době 02,09 min. poslal Kotvan puk do Kloučkovy sítě – 1:1. Při další přesilovce neuspěl Honejsek, v dobré šanci byl i faulovaný Bukarts, ale rozhodčí nepískali.
Ani úvod druhé třetiny domácím nevyšel, a že neinkasovali, za to mohou vděčit pouze Kašíkovi v brance. Po pěti minutách se domácí vymanili z tlaku pardubických hokejistů a Blaťák orazítkoval tyčku jejich branky. O něco později byl blízko gólu Honejsek, ale puk mu při dorážce sjel z hole. Na druhé straně Kašík nádherně chytil šanci Redebacha. Domácí pak přežili přesilovku, jenže těsně po jejím skončení v 34. minutě inkasovali podruhé z Klimentovy hokejky – 1:2.
V úvodu závěrečné třetiny Berani vlétli na svého soupeře a stupňující tlak dokonale zužitkovali. V 49. minutě skóroval při přesilovce Vlach – 2:2, o dvě minuty později poslal Vlach svým druhým gólem v utkání domácí Zlín do vedení – 3:2. Uběhly další dvě minuty, když ujel Holík a předložil puk Bukartsovi, který se v 53. minutě nemýlil – 4:2. Pardubice se však nevzdávaly a Kašík v brance likvidoval minimálně tři jejich šance. Půl minuty před koncem utkání již nikdo na stadionu nepochyboval o výhře Beranů. Jenže stalo se něco neskutečného. Hosté při hře bez brankáře 24 sekund před koncem vstřelili Rolinkem kontaktní gól – 4:3 a o 18 sekund později dokonce zásluhou Nahodila srovnali na 4:4, šest sekund před závěrečným hvizdem. V prodloužení pak po hrubce Blaťáka vstřelil vítězný gól Pardubic Tomášek a hosté si vezou nečekané dva body.
Příští utkání hrají Zlíňané na ledě mistrovského Liberce.
Roberts Bukarts – 4:2. Foto: Zlin Press Jiří Zaňát