Berani překvapili a vychutnali si Plzeň

09.11.2016 21:29

PLZEŇ/ZLÍN – Berani v oslabené sestavě způsobené zraněními některých hráčů zvítězili v důležitém utkání 18. kola extraligy v Plzni a posunuli se v tabulce na 10. místo. HC Škoda Plzeň - PSG Zlín 1:3 (0:1, 1:2, 0:0).  Branky Zlína stříleli Roman Vlach, Petr Holík a Roberts Bukarts.
Zlíňané se od začátku utkání soustředili na obranu středního pásma a domácím mnoho nepovolovali směrem k vlastní brance. Přesto se Západočeši mohli v 9. minutě dočkat gólu, jenže Hrnka při dorážce neuspěl, při přesilové hře plzeňský Lev v 13. minutě trefil jenom tyčku prázdné zlínské branky a zanedlouho skvěle vychytal Kašík osamoceného Kubalíka. Další šanci měl Lev, neuspěl a Zlíňané trestali. V 19. minutě Vlach nenápadnou střelou od modré překvapil Machovského v plzeňské brance – 0:1. Do konce první dvacetiminutovky mohl srovnat Frühauf, jenže trestné střílení neproměnil.
V úvodu druhé třetiny domácí darovali Beranům přesilovku pět na tři, jenže Zlíňané s ní nenaložili dobře. Přesto ale dokázali vstřelit druhou branku, když v 25. minutě využil zaváhání domácí obrany Holík – 0:2. Indiáni, kteří pak pootevřeli hru, čehož využili Berani a povedenou střelou Bukarts vstřelil třetí gól Zlína – 0:3. Jenže ještě dom konce druhé dvacetiminutovky po zaváhání hostujícího Kotvana domácí snížili Kubalíkem – 1:3.
Hned na začátku třetí třetiny mohl zvýšit vedení Zlína Holík, jenže tváří v tvář Machovského neprostřelil. Plzeňané se vehementně tlačili do obranné třetiny hostů, jenže Zlín pečlivě bránil a jeho hráči vyráželi do nebezpečných protiútoků. Jeden z nich v 50. minutě nevyužil Vlach. Berani v závěru utkání přežili i power play a vítězství si již nedali vzít.
Příští utkání hrají zlínští hokejisté na domácím ledě, kde v pátek 11. listopadu nastoupí od 17.30 hodin proti Pardubicím.