Berani po obětavém výkonu zdolali Spartu na jejím ledě

31.12.2016 04:58

PRAHA/ZLÍN – Nečekané, ale o to cennější vítězství si vezou zlínští hokejisté z ledu pražské Sparty, kterou v 34. kole hokejové extraligy dokázali porazit bez obdrženého gólu. HC Sparta Praha - PSG Zlín 0:3 (0:2, 0:0, 0:1). Dva góly vstřelil Pavel Kubiš a jeden přidal Rostislav Vlach.
Beranům vyšel parádně vstup do zápasu. Už ve 2. minutě se trefil Vlach a Zlíňané vedli – 0:1. A když v 17. minutě hosté zásluhou Kubiše využili přesilovku – 0:2, začalo se pomalu rodit vítězství Beranů.
Od druhé třetiny zvýšila Sparta úsilí o změnu stavu, jenže její útočníky přiváděl do stavu zoufalství famózně chytající Kašík, který svým výkonem držel hosty nad vodou. Postupně si na něm vylámali zuby Černoch, Uher i Hlinka. Zlín pozorně bránil, ale také využíval každé příležitosti k protiútokům. Mnoho nechybělo, a třetí gól vstřelil Říčka. Sparťané se všemožně snažili se zápasem něco udělat, ale proti Zlínu v čele s Kašíkem neměli šanci. Neuspěl ani Kudrna a jednou pomohla Kašíkovi tyč jeho svatyně. Druhá část utkání tak skončila bez gólů.
Urputná hokejová bitva pokračovala i v třetím dějství. V brance Pražanů se zaskvěl Pöpperle, když zlikvidoval únik Okála a devět minut před koncem utkání proti němu neuspěl ani Šťastný. Velkou šanci na zvrat utkání dostali domácí od rozhodčích v 57. minutě, když Zlín hrál v oslabení. Sparťané zariskovali a hráli v šesti bez brankáře, jenomže v 58. minutě je potrestal Kubiš, který dobruslil vyhozený kotouč a poslal ho potřetí do jejich branky – 0:3, a o osudu utkání bylo rozhodnuto.
Zlín po této výhře poskočil na 10. místo v tabulce. V dalším utkání se představí v úterý 3. ledna 2017, kdy na domácím ledě od 17.30 hodin hostí vedoucí Třinec.
Foto: www.hokej.zlin.cz