Berani po nepřesvědčivé hře nestačili na bruslaře z Mladé Boleslavi

30.10.2016 19:50

ZLÍN – Na domácí hokejisty zřejmě dolehla únava, protože tým už pár týdnů hraje v neúplné sestavě vinou zranění několika hráčů základní sestavy, což se na jejich výkonu projevilo i v dnešním utkání 17. kola hokejové extraligy. PSG Zlín - BK Mladá Boleslav 1:5 (1:1, 0:2, 0:2).
Středočeši přijeli do Zlína s cílem přerušit sérii dvou prohraných utkání po sobě a to se jim podařilo. Utkání začalo svižně, ale více práce měli berani, zejména brankář Kašík, který už ve 2. minutě musel prokázat své umění při nešťastné teči svého spoluhráče Bořuty. Hosté šli do vedení v 12. minutě, když sedm vteřin před návratem vyloučeného Bořuty využili přesilovku, střelcem byl Urban – 0:1. Do vyložené šance se vzápětí dostal hostující Hyka, ale Kašíka nepřelstil. Berani se dočkali vyrovnání v 17. minutě, Honejsek ujel obráncům, předložil puk Kubišovi a pro něj už nebyl problém skórovat do odkryté branky – 1:1.
Druhá třetina se nesla ve znamení šancí na obou stranách. Aktivnější Středočeši měli v jejím úvodu drtivý tlak, skórovat však nedokázali. Zlín vyrovnal hru, místy měl i optickou převahu, ovšem udeřili hosté. Bořuta hrubě chyboval před vlastní modrou, puk mu sebral zkušený Vampola a poslal do úniku Látala který v 29. minutě nezaváhal – 1:2. O čtyři minuty později si domácí nedokázali poradit s pukem ve vlastní třetině a zaplatili za to třetím gólem. Puk za Kašíkova záda doklepl v 33. minutě Klepiš -1:3. Na rozdíl jedné branky mohl vzápětí snížit Bořuta, ke kterému se puk odrazil do vynikající pozice, jenže zlínský bek situaci nezvládl, stejně jako v dalších minutách Kubiš a Vlach.
V závěrečném dějství hosté začali bránit výsledek, po Kotvanově chybě se sice dostali do šance, ale na Kašíka nevyzráli. Za domácí hrozil dvakrát po sobě Bukarts, jenže dvě tutovky neproměnil stejně jako později Honejsek. A protože domácí jakoby odmítali úpravu skóre, postarali se o něj hosté. V 54. minutě Lenc nedal šanci Kašíkovi – 1:4 a o čtyři minuty později v 58, minutě završil porážku Zlína hezkou střelou Hyka -1:5.
Extraliga má nyní devítidenní reprezentační přestávku. Tým PSG Zlín hraje až ve středu 9. listopadu v Plzni.