Berani padli v prodloužení, boj o desátou příčku se komplikuje

19.02.2017 20:20

TŘINEC/ZLÍN – Zlínští Berani padli v 48. kole v Třinci až v prodloužení a postup do play off se jim komplikuje. HC Oceláři Třinec - PSG Zlín 2:1 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0). Jediný gól Zlína vstřelil Ostřížek.
Zlíňané, vědomi si svého postavení v tabulce, začali aktivně a v úvodu Honejsek trefil tyč třinecké branky. Vzápětí ale kontrovali domácí, které v 6. minutě po chybě Blaťáka poslal do vedení Marosz – 1:0. Berani pak mohli vyrovnat po šanci Bukartse a potom i Okála. Na druhé straně se zase dvakrát po sobě blýskl svými zásahy Kašík ve zlínské brance.
V prostřední části hry byli Berani nebezpečnější. Nejprve sice Šťastný po samostatném úniku branku soupeře přestřelil, ale v 25. minutě Ostřížek tečoval Matějíčkovu střelu a srovnal stav utkání – 1:1. Od této chvíle domácí zvýšili tlak, jenže na Kašíka nedokázali vyzrát. Těsně před koncem prostřední části mohl skórovat zlínský Šťastný, ale opět neuspěl.
Poslední třetinu charakterizovala  snaha obou mužstev strhnout vítězství na svou stranu. Blíže k tomu měli domácí, jenže Blaťák odčinil svou chybu z první třetiny a zabránil jistému gólu.V prodloužení byli šťastnější domácí, v 62. minutě se trefil Kane a zařídil pro Třinec vítězství za dva body.
 Zlín po prohře klesl na 12. místo za Olomouc s nímž má sice stejný bodový zisk 61 bodů, jenže horší skóre. Obě mužstva mají o zápas méně, dohrávat budou v úterý 21. února, Zlín zajíždí do Vítkovic. Beranům se boj o 10. příčku značně komplikuje, protože Plzeň vyhrála a na 10. místě má v současné době náskok čtyř bodů.
Foto z utkání: Lukáš Filipec