Berani kytky neradi, platil na ně Růžička

07.10.2016 21:24

CHOMUTOV/ZLÍN – Utvrzování Beranů, že nedopustí potřetí špatný vstup do sezony, je opět jenom plácnutím do vody. Po zisku skalpu lídra ligy Třince přišel unovu propadák v Chomutově. Podle slov trenéra Rostislava Vlacha předvedli špatný výkon a domácí v 10. kole extraligy zaslouženě vyhráli. Piráti Chomutov - PSG Zlín 6:3 (3:2, 2:0, 1:1). Navíc Piráti měli dobře seřízená mířidla a pálili ostošest.
Zlíňanům se přitom vstup do utkání vydařil, když v 3. minutě šli do vedení zásluhou Říčky – 0:1. Jenže o minutu později srovnal na 1:1 z přesilovky domácí Kämpf. V 8. minutě se důrazem před zlínskou brankou prosadil Růžička – 1:2. O deset minut později, v 18. minutě srovnal Holík – 2:2 při zlínské přesilovce, jenže v poslední minutě první třetiny šli domácí opět do vedení zásluho Poletína – 3:2.
Do druhé části nahradil Štůralu v brance Kašík, jenže i ten musel v 24. minutě lovit kotouč ze své branky, který za jeho záda nekompromisně poslal Kaše – 4:2. Hosty do kolen pak zřejmě srazil v 30. minutě Huml, který nadvakrát skóroval – 5:2.
Hostům svitla naděje v závěrečné třetině v 45. minutě, když domácí faulovali unikajícího Šťastného, který nařízené trestné střílení potom proměnil – 5:3. O výsledku utkání ale definitivně rozhodl v 54. minutě Růžička – 6:3.
Berani prodloužili nepodařenou sérii venkovních utkání na tři prohry a nadále jsou v tabulce na 11. místě. V neděli hostí od 17. hodin na svém stadionu ambiciózní Kohouty z Olomouce.