Benefiční koncert Uherskohradišťské nemocnice

17.12.2016 07:51

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Uherskohradišťská nemocnice a.s. pořádá i v letošním roce benefiční adventní koncert. “Uskuteční se v sobotu 17. prosince v 16 hodin v kostele sv. Františka Xaverského v Uherském Hradišti,” uvedla tisková mluvčí nemocnice Dana Lipovská.
Během koncertu zazní adventní písně v podání Cimbálové muziky Stanislava Gabriela se zpěváky Terezou Habartovou a Stanislavem Gabrielem starším. Hosty budou Mužský sbor Kudlovice a Dívčí pěvecký sbor Kalinka z Babic. Cimbálová muzika Stanislava Gabriela zahraje benefiční koncert pro Uherskohradišťskou nemocnici vůbec poprvé. “Jsme rádi, že můžeme v tomhle svátečním období zahrát a přispět tak kromě kulturního zážitku i k dobré věci,” řekl primáš muziky Stanislav Gabriel. Také v letošním roce bude vstupné dobrovolné.
“Novinkou je, že výtěžek ze vstupného zvýší i finanční příspěvek Nadace VIAIVA. Přímo v průběhu adventního koncertu předají zástupci nadace a firmy Kovovýroba Hoffmann vedení nemocnice šek na 100 tisíc korun. Peníze spolu s vybraným vstupným poputují na nemocniční projekt 2016 Rok mozku,” dodala Dana Lipovská.
Vlastimil Langer
Ilustrační foto: www.nemuh.cz