INFORMACE ZE SPORTU: Barumka vedle adrenalinu nabídne i kompletní servis a kulturu

29.07.2015 15:48

ZLÍN – Milovníkům dobrého jídla a pití připravili pořadatelé 45. ročníku Barum Czech Rally Zlín (BCRZ) kvalitní servis. Aby nemuseli spoléhat na vlastní zásoby stát ve frontě u stánků a tlačit se k výhodným místům na zajímavých úsecích tratě, stačí jediné - zakoupit si VIP vstupenku na celý víkend.
„Rally začíná v pátek 28. srpna městskou rychlostní zkouškou a kdo by si ji chtěl užít ze speciálního místa, může využít nové nabídky VIP diváckého místa na garážích u 21. budovy. K dispozici bude teplý nebo studený raut,“ potvrdil zástupce ředitele BCRZ Jan Regner. Majitelé těchto vstupenek mohou využít dalších výhod i v sobotu ve Slušovicích. K dispozici budou mít místa s výhledem na dlouhou pasáž oblíbené „erzety“ a celodenní občerstvení u bohatého rautu.
Kromě úspěšného zážitkového programu z minulých ročníků pořadatelé umožní milovníkům adrenalinu stát se na chvíli navigátory v opravdovém závodním voze nebo uvidět některou z rychlostních zkoušek z paluby vrtulníku.
Pokud by někoho omrzel zvuk závodních vozů, může relaxovat při hudbě a zpěvu. „Bohatý kulturní program nabídneme na zlínském náměstí Míru a v prostoru před Velkým kinem, na který nebudeme vybírat vstupné,“ pousmál se ředitel BCRZ Miloslav Regner.
Pořadatelé teď dolaďují poslední podrobnosti a vše jde podle plánu. „Máme pětačtyřicetileté zkušenosti, jednáme s policisty, hasiči, zdravotníky a spojaři především s ohledem na bezpečnost nejen závodníků, ale i diváků,“ zdůraznil na závěr ředitel soutěže.
Právě bezpečnostní rizika připomenul Josef Sivík, legenda barumky 70. a 80. let. „Chodil jsem v posledních letech na městskou erzetu, ale zvažuji, zda opět půjdu. Spousta diváků bývá totiž opilá a je to nebezpečné nejen pro ně samotné, ale i pro závodníky,“ zdůraznil bývalý soutěžák.
Vlastimil Langer
Ilustrační foto: Archiv BCRZ