Americká televize představila divákům Zlín

21.01.2017 11:38

ZLÍN – Město dětí, město zábavy, festivalové město, ale i třeba město sportu. Zlín se opět představil divákům ve Spojených státech amerických a to prostřednictvím kabelového vysílání nekomerční televizní společnosti Czech-American TV. Ohlasy? Skvělé! Uvedl to tiskový mluvčí zlínského magistrátu Zdeněk Dvořák.
Půlhodinovou relaci, která se kromě Zlína věnovala i dalším sídlům a turistickým zajímavostem na východě Moravy, vidělo na obrazovkách svých televizí kolem dvou a půl milionu diváků z 60 amerických měst. „Další desítky tisíc lidí pořad sledovalo prostřednictvím internetového vysílání na webových stránkách naší televize,“ doplnil John Honner, zakladatel a producent Czech-American TV. Pořad je k vidění i ze záznamu a to na odkazu http://www.catvusa.com/broadcast/region-zlin-vsetin-luhacovice-kromeriz-jizda-kralu/, kde bude umístěn následujících šest měsíců.
Záběry ze Zlína se objevily v USA díky Czech-American TV už několikrát a například vysílání z podzimu roku 2015 vyvolalo mnoho pochvalných telefonátů, zejména ze států Illinois, Texas, Michigan nebo Wisconsin.
Hlavním posláním Czech-American TV, která funguje už 13 let, je rozšířit povědomí o České republice, ukázat místní regiony, zviditelnit destinace, a také mimo jiné přiblížit zdejší kulturní dědictví. Toto veřejné a nekomerční vysílání má formu pravidelných pořadů v angličtině. „Celý program televize přispívá k vnímání České republiky a jejích regionů jako velmi zajímavé a bezpečné turistické destinace,“ prohlásila Monika Pleskotová, mluvčí Czech-American TV. Mimo USA má Czech-American TV největší sledovanost v Kanadě, Austrálii, Anglii a v Rusku.
O fungování organizace se stará více než 40 odborníků z Ameriky a zejména z Čech. Jsou mezi nimi například programátoři, grafici, kameramani, překladatelé nebo marketéři. Zapojeni do spolupráce jsou i studenti z Gymnázia a jazykové školy Zlín, kteří také vytvářejí vysílání školní televize T. G. M. „Jsou výborní a perfektně se nám s nimi spolupracuje. A těší nás i zájem a podpora ze strany města Zlína,“ sdělil John Honner. „Za tuto propagaci jsme celému týmu Czech-American TV opravdu vděční. Velmi nám záleží na tom, aby turisté objevovali a navštěvovali naše město a celý region,“ prohlásil primátor Miroslav Adámek. Czech-American TV úzce spolupracuje také se Zlínským krajem.Více informací o projektu Czech-American TV je k nalezení na www.catvusa.com.

Vlastimil Langer