Akci Adventní čas rozšíří už i Vánoční jarmark

09.12.2016 08:57

ZLÍN – Dosud se na zlínském jarmarku převážně mlsalo a vánoční atmosféru tu tvořila i směsice pestrých vůní a chutí. „Od nadcházejícího víkendu se však můžete na náměstí už, jako každoročně, poohlédnout i po nějakém zajímavém vánočním dárku. Od soboty 10. prosince totiž přibude na náměstí Míru dalších více než šest desítek stánků především s rukodělnými a tradičními výrobky,“ informoval tiskový mluvčí zlínského magistrátu Zdeněk Dvořák.
Letos jde navíc o zcela nové stánky. Spolu s vánoční dekorací tak bude mít jarmark zase o něco pestřejší vzhled než v minulých letech. Nové stánky mají již pevnou dřevěnou střechu, což se pozitivně projeví v případě nepříznivého počasí či sněhové nadílky.
„Se stavbou stánků jsme začali ráno ve čtvrtek osmého prosince. Chtěli bychom požádat veřejnost o trpělivost. Po dobu instalace stánků bude z bezpečnostních důvodů část náměstí uzavřena. Přístup k občerstvení či radnici zůstane přirozeně zachovaný“ doplnila Pavla Julinová, vedoucí Městského a turistického informačního střediska a organizátorka jarmarků.
Text a foto: Vlastimil Langer